| 2G Hálózat | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 és SIM 2 |
| 3G Hálózat | HSDPA |
| 4G Hálózat | Nincs |
| Megjelenés | 2014, július |
| Méret | 121.4 x 62.9 x 10.7 mm |
| Súly | 123 g |
| Kijelző típus | TFT kapacitív érintőképernyő, 16 millió szín |
| Kijelző méret | 480 x 800 pixel, 4.0 inches (~ 233 ppi pixelsűrűség) |
| Multitouch | Nem |
| Jelzőhang | Rezgés, MP3, WAV csengőhangok |
| Hangszóró | Igen |
| 3.5mm jack | Igen |
| Memória bővíthetősége | microSD, 32 GB-ig |
| Belső tárhely | 4 GB, 512 MB RAM |
| GPRS | Igen |
| EDGE | Igen |
| Sebesség | HSDPA 21 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| Bluetooth | v4.0, A2DP |
| Infra Port | Nincs |
| USB | microUSB |
| Elsődleges kamera | 3.15 MP, 2048 x 1536 pixel, LED vaku |
| Tulajdonságok | Nincs |
| Videó | 720p |
| Másodlagos kamera | VGA (SM-G313HZ esetén) |
| Operációs rendszer | Android OS, v4.4.2 (KitKat) |
| CPU | 1,2 GHz-es Cortex-A7 |
| Szenzor | Gyorsulásmérő |
| Üzenetküldés | SMS (menetes néző), MMS, Email, Push Email, IM |
| Böngésző | HTML |
| Rádió | FM rádió |
| GPS | Igen, A-GPS, GLONASS |
| Akkumulátor | Li-Ion 1500 mAh akkumulátor |