| 2G Hálózat | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Hálózat | HSDPA 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 - XT1562 |
| 4G Hálózat | LTE |
| Megjelenés | 2015, július |
| Méret | 148 x 75 x 10.9 mm |
| Súly | 169 g |
| Kijelző típus | IPS LCD kapacitív érintőképernyő, 16M szín |
| Kijelző méret | 5.5 inch | 1080 x 1920 pixel, 16:9 ratio (kb. 403 ppi density) |
| Multitouch | Van |
| Jelzőhang | Rezgés, MP3, WAV csengőhangok |
| Hangszóró | Beszéd 69dB / Hangs. 66dB / Csengés 75dB |
| 3.5mm jack | Van |
| Memória bővíthetősége | microSD, bővíthető 256 GB (dedicated slot)-ig |
| Belső tárhely | 16/32 GB, 2 GB RAM |
| GPRS | Van |
| EDGE | Van |
| Sebesség | HSPA, LTE |
| WLAN | Van |
| Bluetooth | Van |
| USB | microUSB |
| Elsődleges kamera | 21 MP, f/2.0, autofókusz, kettős LED vaku, |
| Tulajdonságok | 1/2.4 érzékelő méret, 1.1 µm pixel méret, geotagelés, érintés fókusz, arcfelismerés, panoráma fotó, auto-HDR (széles dinamikatartomány) |
| Videó | 1080p@30fps, |
| Másodlagos kamera | 5 MP, f/2.2 |
| Operációs rendszer | Android 5.1.1 (Lollipop), frissíthető 7.1.1 (Nougat) |
| Chipset | Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 |
| CPU | Octa-core (4x1.7 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz Cortex-A53) |
| GPU | Adreno 405 |
| Szenzor | Gyorsulásmérő, közelség érzékelő |
| Üzenetküldés | SMS(chat nézet), MMS, Email, , IM |
| Böngésző | HTML5 |
| Rádió | FM rádió |
| GPS | Van |
| JAVA | Nincs |
| Akkumulátor | Nem eltávolítható 3630 mAh akkumulátor |