| 2G Hálózat | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Hálózat | HSDPA 850/900/1700/1900/2100 |
| 4G Hálózat | LTE |
| Megjelenés | 2015 márciusában |
| Méret | 141.3 x 72.2 x 8.8 mm |
| Súly | 145 g |
| Kijelző típus | IPS LCD kapacitív érintőképernyő, 16 millió szín |
| Kijelző méret | 5,0 hüvelyk |
| Multitouch | Igen |
| Jelzőhang | Vibration; MP3, WAV csengőhangok |
| Hangszóró | Igen |
| 3.5mm jack | Igen |
| Memória bővíthetősége | microSD, akár 128 GB |
| Belső tárhely | 8 GB, 1 GB RAM |
| GPRS | Igen |
| EDGE | Igen |
| Sebesség | HSPA 42,2 / 5,76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b / g / n, DLNA, hotspot |
| Bluetooth | v4.0 A2DP |
| Infra Port | Nincs |
| USB | microUSB |
| Elsődleges kamera | 8 MP, 3264 x 2448 pixel, autofókusz, LED vaku |
| Tulajdonságok | Nincs |
| Videó | 1080p @ 30fps |
| Másodlagos kamera | 1 MP, 720p |
| Operációs rendszer | Microsoft Windows Phone 8.1 a Lumia Denim |
| Chipset | Qualcomm MSM8926 Snapdragon 400 |
| CPU | Quad-core 1,2 GHz Cortex-A7 |
| GPU | Adreno 305 |
| Szenzor | Gyorsulásmérő, közelség, iránytű |
| Üzenetküldés | SMS (menetes néző), MMS, E-mail, Push E-mail, IM |
| Böngésző | HTML5 |
| Rádió | FM rádió |
| GPS | Igen, az A-GPS, GLONASS, Beidou |
| JAVA | Nincs |
| Készenléti idő | Akár 864 óra (2G) / Akár 864 óra (3G) |
| Beszélgetési idő | Akár 26 óra 30 perc (2G) / Akár 17 óra 30 perc (3G) |
| Akkumulátor | Li-Ion 2500 mAh akkumulátor |