| 2G Hálózat | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Hálózat | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - EU, EMEA |
| 4G Hálózat | LTE |
| Megjelenés | 2014, szeptember |
| Méret | 119 x 67.1 x 10.6 mm |
| Súly | 140 g |
| Kijelző típus | Kapacitív érintőképernyő, 16M szín |
| Kijelző méret | 3.1 inch |
| Multitouch | Van |
| Jelzőhang | Rezgés, MP3, WAV csengőhangok |
| 3.5mm jack | Van |
| Memória bővíthetősége | microSD, bővíthető 128 GB-ig |
| Belső tárhely | 64 GB, 2 GB RAM |
| GPRS | Van |
| EDGE | Van |
| Sebesség | HSPA, LTE |
| WLAN | Van |
| Bluetooth | Van |
| USB | microUSB |
| Elsődleges kamera | 8 MP, autofókusz, LED vaku |
| Tulajdonságok | Geotagelés, érintés fókusz, arcfelismerés, HDR (széles dinamikatartomány), panoráma fotó |
| Videó | 1080p@30fps |
| Másodlagos kamera | 2 MP, 720p@30fps |
| Operációs rendszer | BlackBerry OS 10.3, frissíthető v10.3.1 |
| Chipset | Qualcomm MSM8960T Snapdragon S4 Pro |
| CPU | Dual-core 1.5 GHz Krait |
| GPU | Adreno 225 |
| Szenzor | Gyorsulásmérő, giroszkóp, közelség érzékelő, iránytű |
| Üzenetküldés | SMS, MMS, Email, , IM, BBM |
| Böngésző | HTML5 |
| Rádió | FM rádió |
| GPS | Van |
| JAVA | Nincs |
| Készenléti idő | Akár 288 óra (2G) / Akár 288 óra (3G) |
| Beszélgetési idő | Akár 9 óra (2G) / Akár 14 óra (3G) |
| Zenelejátszási idő | Akár 45 óra |
| Akkumulátor | Eltávolítható Li-Ion 2100 mAh akkumulátor |