| 2G Hálózat | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Hálózat | HSDPA 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Hálózat | LTE |
| Méret | 144 x 72.8 x 9.5 mm |
| Súly | 170 g |
| Kijelző típus | Kapacitív érintőképernyő, 16M szín |
| Kijelző méret | 5.0 inch | 720 x 1280 pixel (kb. 294 ppi pixel sűrűség) |
| Multitouch | Van |
| Jelzőhang | Rezgés, MP3, WAV csengőhangok |
| 3.5mm jack | Van |
| Memória bővíthetősége | microSD, bővíthető 32 GB (dedicated slot)-ig |
| Belső tárhely | 16 GB, 2 GB RAM |
| GPRS | Van |
| EDGE | Van |
| Sebesség | HSPA, LTE |
| WLAN | Van |
| Bluetooth | Van |
| USB | microUSB |
| Elsődleges kamera | 8 MP, autofókusz, LED vaku |
| Tulajdonságok | Geotagelés |
| Videó | 1080p |
| Másodlagos kamera | 2 MP |
| Operációs rendszer | BlackBerry OS 10.3 |
| Chipset | Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus |
| CPU | Dual-core 1.5 GHz Krait |
| GPU | Adreno 225 |
| Szenzor | Gyorsulásmérő, közelség érzékelő |
| Üzenetküldés | SMS, MMS, Email, , IM, BBM |
| Böngésző | HTML5 |
| Rádió | FM rádió |
| GPS | Van |
| JAVA | Van, MIDP 2.1 |
| Akkumulátor | Nem eltávolítható Li-Ion 2800 mAh akkumulátor |