| 2G Hálózat | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Hálózat | HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 |
| 4G Hálózat | LTE |
| Megjelenés | 2015, szeptember |
| Méret | 305.7 x 220.6 x 6.9 mm |
| Súly | 713 g |
| Kijelző típus | LED-es háttérvilágítású IPS LCD, kapacitív érintőképernyő, 16M szín |
| Kijelző méret | 12.9 inch | 2048 x 2732 pixel (kb. 264 ppi pixel sűrűség) |
| Multitouch | Van |
| Jelzőhang | N/A |
| 3.5mm jack | Van |
| Memória bővíthetősége | Nincs |
| Belső tárhely | 32/128/256 GB, 4 GB RAM |
| GPRS | Van |
| EDGE | Van |
| Sebesség | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A Cat4 150/50 Mbps, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps |
| WLAN | Van |
| Bluetooth | Van |
| USB | Lightning |
| Elsődleges kamera | 8 MP, f/2.4, 31mm, autofókusz, |
| Tulajdonságok | 1.12µm pixel méret, geotagelés, érintés fókusz, arc/mosoly felismerés, HDR (széles dinamikatartomány) (fotó/panoráma fotó) |
| Videó | 1080p@30fps, 720p@120fps, HDR (széles dinamikatartomány), sztereo hangfelvétel, |
| Másodlagos kamera | 1.2 MP, 720p@30fps, arcfelismerés, HDR (széles dinamikatartomány), FaceTime over Wi-Fi vagy Cellular |
| Operációs rendszer | iOS 9, frissíthető iOS 11 |
| Chipset | Apple A9X |
| CPU | Dual-core 2.26 GHz (Twister) |
| GPU | PowerVR Series 7 (12-core graphics) |
| Szenzor | Ujjlenyomat (front-mounted), Gyorsulásmérő, giroszkóp, iránytű, barométer |
| Üzenetküldés | iMessage, Email, , IM |
| Böngésző | HTML5 (Safari) |
| Rádió | Nincs |
| GPS | Van |
| JAVA | Nincs |
| Beszélgetési idő | Akár 10 óra (multimedia) |
| Akkumulátor | Nem eltávolítható Li-Ion 10,307 mAh akkumulátor (38.8 Wh) |